Wydarzenia

Spotkanie eksperckie inaugurujące raport Instytutu Jagiellońskiego pt. „Chmura obliczeniowa w energetyce”

24 marca 2021, 14:04 /
Spotkanie eksperckie inaugurujące raport Instytutu Jagiellońskiego pt. „Chmura obliczeniowa w energetyce”

Zapraszamy do udziału w spotkaniu eksperckim inaugurującym raport przygotowany przez Instytut Jagielloński pt. „Chmura obliczeniowa w energetyce”, którego partnerem jest firma Microsoft. Wydarzenie organizowane jest we współpracy Instytutu Jagiellońskiego i Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju, będącego członkiem grupy koordynującej European Circular Economy Stakeholder Platform przy Komisji Europejskiej.

 

Spotkanie odbędzie się w formule online 13 kwietnia 2021 w godzinach 10.00 -12.00 na platformie Microsoft Teams. 

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane główne wnioski płynące z raportu oraz bilans korzyści i wad technologii chmury. Przeprowadzona zostanie również dyskusja miejsca polskiego sektora energetycznego w świecie cyfrowej rewolucji.

Podczas wydarzenia poznamy perspektywę i plany rządu zaprezentowane przez Roberta Koślę, Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Adama Marczyńskiego Chief Security Officera, Operatora Chmury Krajowej. Poznamy też wnioski płynące z najnowszego raportu Instytutu Jagiellońskiego pt „Chmura obliczeniowa w energetyce”, w którym przedstawiono bilans korzyści oraz wad technologii chmury.

Do udziału w webinarium zaproszona jest kadra managerska wyższego szczebla spółek Skarbu Państwa z sektora energetycznego, posłowie na Sejm RP, eksperci z sektora gospodarki cyfrowej oraz przedstawiciele Rządu RP. Mamy nadzieję, że taki dobór gości pozwoli nam przedyskutować temat cyfryzacji w sektorze energetycznym z różnych perspektyw – biznesowej, technologicznej czy strategicznej.

W charakterze panelistów wystąpią:

  • Robert Kośla, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów;
  • Adam Marczyński, Chief Security Officer, Operator Chmury Krajowej;
  • Michał Jaworski, Dyrektor Strategii Technologicznej, Microsoft;
  • Wnioski płynące z raportu zaprezentują Marcin Roszkowski oraz Emanuel Wanat z Instytut Jagiellońskiego.

Rejestracja: tutaj.